Projekty

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Ve svých autorských projektech spolupracuje s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal čtyři autorská alba. Je členem neformální skladatelské skupiny The Prague Six, komponující pro jazzový orchestr Concept Art Orchestra a autorsky se podílel na třech jeho oceňovaných albech. Skládá hudbu pro klasické komorní soubory a jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry. Pedagogicky působí na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka.

Svou chvíli: Markéta Foukalová & Martin Brunner

Markéta Foukalová & Martin Brunner

Cyklus zhudebněných básní Věry Koubové Svou chvíli pro zpěv a symfonický orchestr. Podnět ke vzniku projektu vzešel od Českého rozhlasu, pro který Martin Brunner zkomponoval program v rámci koncertní řady Nové horizonty. Premiéra zazněla 10.2.2022 v pražském centru umění DOX+ a byla provedena Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviće. Interpretkou písní je zpěvačka Markéta Foukalová. Klasické obsazení symfonického orchestru je rozšířeno o klavír a Rhodes piano. Nové CD s touto hudbou se připravuje k vydání na labelu Animal Music. Program je příležitostně uváděn v komorním provedení v triu v netradičním obsazení zpěv v doprovodu dvou klávesových nástrojů.

Markéta Foukalová – zpěv
Vít Křišťan – Rhodes piano
Martin Brunner – klavír

Martin Brunner Band#

Martin Brunner Quartet

Martin Brunner Band je jazzrocková kapela, kterou tvoří muzikanti patřící ke špičkovým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (Jana Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Při psaní skladeb Martin Brunner ponechal volnost a prostor pro kreativitu svým spoluhráčům, kteří zúročili své zkušenosti ze světa jazzu, rocku i popu. Aranžmá skladeb je výsledkem kolektivní spolupráce a hudba tak má potřebnou lehkost, správnou přímočarost a přirozeně plyne. Album Levels of Life vyšlo v roce 2019 na labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

Tomáš Fuchs – kytara

Martin Brunner – klávesy

Rastislav Uhrík – byskytara

Roman Vícha – bicí

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet

Martin Brunner a Epoque Quartet hrají na JazzFestu Brno

Mimořádným projektem a nahrávkou je CD Morning Walks z roku 2013. Jde o spojení jazzového tria se smyčcovým kvartetem – Martin Brunner Trio & Epoque Quartet. Cyklus skladeb komponovaných přímo pro toto obsazení je inspirovaný soudobým jazzem i vážnou hudbou. Záměrem bylo vytvořit hudbu, kre je smyčcový kvartet plnohodnotným partnerem improvizujícímu jazzovému triu. V prokomponované suitě jsou všechny nástroje zcela rovnocenné. Hudba zazněla na řadě koncertů a festivalů, mj. na koncertě pořádáného Českým rozhlasem, ktery bym vysílán na ČRo Vltava a pod hlavičkou Evropské vysílací unie EBU také jao součást prestižní řady jazzových koncertů do zahraničí.

 • David Pokorný – první housle
 • Vladimír Klánský – druhé housle
 • Vladimír Kroupa – viola
 • Vít Petrášek – violoncello
 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí

Martin Brunner Trio#

Dlouhodobou autorskou činností Martina Brunnera byla tvorba pro vlastní kapelu Martin Brunner Trio, která během své existence vystupovala na většině významných festivalů v České republice (např. Bohemia Jazz Fest, JazzFest Brno, Jazz Goes To Town, Jazz na Hradě, Slánské jazzové dny, Prague Proms, Jazz festival Polička, Jazzinec Trutnov, Prague Jazz Week) a bylo možné ji pravidelně slyšet ve známých pražských jazzových klubech. Hudba tria je zaznamenána na třech CD – Behind The Clouds (2009) , Still Warm To Touch (2012), a na live nahrávce Jazz na Hradě (2011).

 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí

The Prague Six#

Skladatelský skupina Pražská šestka

Martin Brunner je členem skladatelského seskupení Prague Six. Jde o sdružení skladatelů, kteří komponují pro progresivní jazzový orchestr Concept Art Orchestra. Skladby jsou pravidelně uváděny na sériích koncertů a jsou dostupné na třech CD nahrávkách: Concept Art Orchestra The Prague Six (2015), které bylo oceněno cenou Anděl v kategorii Jazz, Vánoce dospělých (2018) se speciálním vánočním programem originálních písní a úprav vánočních koled (hosty orchestru zde jsou zpěváci Dan Bárta, Markéta Foukalová a Milan Cimfe), a 100 years (2020) – jedinečná rozsáhlá suita, která vznikla jako připomínka stého výročí založení Československé republiky.

Zatím poslední kompozicí Martina Brunnera pro CAO je šestidílná suita „Tha Land and People“. K její části „Islanders“ vznikl videoklip v režii Anežky Horové.

Členové: Štěpánka Balcarová, Martin Brunner, Jan Jirucha, Vít Křišťan, Luboš Soukup a Tomáš Sýkora

Klasické kompozice#

Martin Brunner také příležitostně komponuje i pro jiná obsazení a žánry, zvláště pro klasické komorní soubory:

 • Duo Teres (housle, kytara) – skladba “Quiet Talk” (Part I, II) pro jejich program Prague Kaleidoscope a dva sonety Williama Shakespeara v jejich cyklu zhudebněných sonetů. Skladby jsou zaznamenány na dvou CD Dua Teres.
 • Trio Clavio (klarinet, housle, klavír) – skladba “Like Children” (Part I, II, III). CD souboru s tradičním (Igor Stravinskij, Béla Bartók) i nově zkomponovným repertoárem (Sylvie Bodorová, Juraj Filas, Lukáš Hurník, Martin Brunner) vyšlo v roce 2018.
 • Duo Siempre Nuevo & Epoque Quartet (kytarové duo a smyčcový kvartet) – skladba “4 + 2” (Part I, II)
 • Hudba pro melodramatické představení Elišky Balabánové a Anny Císařovské (kytara, přednes) – 5 (Z)kusů na texty Evy Turnové.

Vladimíra Krčková & Martin Brunner#

Vladimíra Krčková a Martin Brunner

Cyklus zhudebněných anglických básní Vladimíry Krčkové. Pětačtyřicetiminutový program devíti písní s hudbou Martina Brunnera byl koncertně proveden v komorním obsazení zpěv v doprovodu klavíru.

Sideman#

Martin Brunner příležitostně hostuje a vystupuje jako klavírista nebo klávesista v různých hudebních skupinách a s různorodými osobnostmi. Např. Lenka Dusilová (se kterou nahrával také oceňované album Řeka), Jiří Šimek Electric Madness, Lanugo, Klára Vytisková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Michal Horáček.

Oceňení:

Cena Anděl v kategorii Jazz za album Prague Six s Concept Art Orchestra, skladba roku Behind the Clouds v soutěži OSA/Bohemia Jazz Fest, cena Jazz Prix v českoněmecké soutěži s Miroslav Hloucal Quartet

Martin Brunner vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Karla Růžičky a Milana Svobody.