Projekty

Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Ve svých autorských projektech spolupracuje s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal čtyři autorská alba. Je členem neformální skladatelské skupiny The Prague Six, komponující pro jazzový orchestr Concept Art Orchestra a autorsky se podílel na třech jeho oceňovaných albech. Jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry.

Martin Brunner Band#

Martin Brunner Quartet

Aktuální autorskou činností a kapelou Martina Brunnera je Martin Brunner Band. Kapelu tvoří muzikanti, kteří patří ke skvělým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (spolupracuje s Janou Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Při psaní skladeb Brunner tentokrát ponechal více volnosti a prostoru pro kreativitu svým spoluhráčům, kteří zúročili své zkušenosti ze světa rocku i popu. Výsledkem je hudba, která má potřebnou lehkost, správnou přímočarost a plyne přirozeně. Nové album s názvem “Levels of Life” vychází na začátku října roku 2019 na renomovaném labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

 • Tomáš Fuchs — kytara
 • Martin Brunner — klávesy
 • Rastislav Uhrík — baskytara
 • Roman Vícha — bicí

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet#

Martin Brunner a Epoque Quartet hrají na JazzFestu Brno

Mimořádným projektem a nahrávkou je CD Morning Walks (2013). Jde o spojení jazzového tria se smyčcovým kvartetem — Martin Brunner Trio & Epoque Quartet. Cyklus skladeb komponovaných přímo pro toto obsazení je inspirovaný soudobým jazzem i vážnou hudbou. Záměrem bylo vytvořit hudbu, kde smyčcový kvartet neplní doprovodnou úlohu triu, ale všechny nástroje jsou zcela rovnocenné. Hudba zazněla živě na řadě koncertů, mj. na koncertě pořádaným Českým rozhlasem, který byl poté vysílán na ČRo Vltava a pod hlavičkou Evropské vysílací unie (EBU) také jako součást prestižní řady jazzových koncertů do zahraničí.

 • David Pokorný – první housle
 • Vladimír Klánský – druhé housle
 • Vladimír Kroupa – viola
 • Vít Petrášek – violoncello
 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí

Martin Brunner Trio#

Pianista a skladatel Martin Brunner

Dlouhodobou autorskou činností Martina Brunnera byla tvorba pro vlastní kapelu Martin Brunner Trio, která během své existence vystupovala na většině významných festivalů v České republice (např. Bohemia Jazz Fest, JazzFest Brno, Jazz Goes To Town, Jazz na Hradě, Slánské jazzové dny, Prague Proms, Jazz festival Polička, Jazzinec Trutnov, Prague Jazz Week) a bylo možné ji pravidelně slyšet ve známých pražských jazzových klubech. Hudba tria je zaznamenána na třech CD – Behind The Clouds (2009) , Still Warm To Touch (2012), a na live nahrávce Jazz na Hradě (2011).

 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí

The Prague Six#

Skladatelský skupina Pražská šestka

Martin Brunner je členem skladatelského seskupení Prague Six. Jde o sdružení skladatelů, kteří komponují pro progresivní jazzový orchestr Concept Art Orchestra. Skladby jsou pravidelně uváděny na sériích koncertů a jsou dostupné na třech CD nahrávkách: Concept Art Orchestra The Prague Six (2015), které bylo oceněno cenou Anděl v kategorii Jazz, Vánoce dospělých (2018) se speciálním vánočním programem originálních písní a úprav vánočních koled (hosty orchestru zde jsou zpěváci Dan Bárta, Markéta Foukalová a Milan Cimfe), a 100 years (2020) – jedinečná rozsáhlá suita, která vznikla jako připomínka stého výročí založení Československé republiky.

Zatím poslední kompozicí Martina Brunnera pro CAO je šestidílná suita „Tha Land and People“. K její části „Islanders“ vznikl videoklip v režii Anežky Horové.

Členové: Štěpánka Balcarová, Martin Brunner, Jan Jirucha, Vít Křišťan, Luboš Soukup a Tomáš Sýkora

Klasické kompozice#

Martin Brunner

Martin Brunner také příležitostně komponuje i pro jiná obsazení a žánry, zvláště pro klasické komorní soubory:

 • Duo Teres (housle, kytara) – skladba “Quiet Talk” (Part I, II) pro jejich program Prague Kaleidoscope a dva sonety Williama Shakespeara v jejich cyklu různými autory zhudebněných sonetů. Skladby jsou zaznamenány na dvou CD Dua Teres.
 • Trio Clavio (klarinet, housle, klavír) – skladba “Like Children” (Part I, II, III). CD souboru s tradičním (Igor Stravinskij, Béla Bartók) i nově zkomponovným repertoárem (Sylvie Bodorová, Juraj Filas, Lukáš Hurník, Martin Brunner) vyšlo v roce 2018.
 • Duo Siempre Nuevo & Epoque Quartet (kytarové duo a smyčcový kvartet) – skladba “4 + 2” (Part I, II)
 • Hudba pro melodramatické představení Elišky Balabánové a Anny Císařovské (kytara, přednes) – 5 (Z)kusů na texty Evy Turnové.

Vladimíra Krčková & Martin Brunner#

Vladimíra Krčková a Martin Brunner

Komorním programem byla v roce 2013 spolupráce se zpěvačkou Vladimírou Krčkovou. Šlo o autorské písně pro zpěv a klavír komponované na anglické básně Vladimíry Krčkové. Rozsahem celovečerní cyklus.

Sideman#

Pianista a skladatel Martin Brunner

Martin Brunner příležitostně hostuje a vystupuje jako klavírista či klávesista v různých hudebních seskupeních a s různorodými osobnostmi. Např. Lenka DusilováJiří Šimek Electric Madness, Klara & the Pop, Beata Hlavenková, James Harries, Michal Horáček, Lucia Šoralová.

V roce 2012 se Miroslav Hloucal Quartet, kde byl Martin Brunner členem, stal absolutním vítězem česko-německé soutěže JazzPrix.

Skladba Behind The Clouds ze stejnojmenného alba byla v roce 2010 oceněna jako skladba roku soutěže OSA/Bohemia Jazz Fest.

Martin Brunner vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Karla Růžičky a Milana Svobody. Nyní pedagogicky působí na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka.