Projekty


Martin Brunner je skladatel, klavírista a klávesista. Ve svých autorských projektech spolupracuje s nejvýznamnějšími osobnostmi české jazzové scény. Patří mezi výrazné progresivní skladatele své generace, pod svým jménem vydal pět autorských alb. Je členem neformální skladatelské skupiny The Prague Six, komponující pro jazzový orchestr Concept Art Orchestra a autorsky se podílel na třech jeho oceňovaných albech. Skládá hudbu pro klasické komorní soubory a jako sideman příležitostně spolupracuje s řadou osobností české hudební scény napříč žánry. Pedagogicky působí na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka.


Svou chvíli: Markéta Foukalová & Martin Brunner

Markéta Foukalová & Martin Brunner

Cyklus zhudebněných básní Věry Koubové Svou chvíli pro zpěv a symfonický orchestr. Podnět ke vzniku projektu vzešel od Českého rozhlasu, pro který Martin Brunner zkomponoval program v rámci koncertní řady Nové horizonty. Premiéra zazněla 10.2.2022 v pražském centru umění DOX+ a byla provedena Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviće. Interpretkou písní je zpěvačka Markéta Foukalová. Klasické obsazení symfonického orchestru je rozšířeno o klavír a Rhodes piano. Nové CD s touto hudbou se připravuje k vydání na labelu Animal Music. Program je příležitostně uváděn v komorním provedení v triu v netradičním obsazení zpěv v doprovodu dvou klávesových nástrojů.

 • Markéta Foukalová – zpěv
 • Vít Křišťan – Rhodes piano
 • Martin Brunner – klavír

Martin Brunner Band

Martin Brunner Quartet

Martin Brunner Band je jazzrocková kapela, kterou tvoří muzikanti patřící ke špičkovým osobnostem naší hudební scény: Tomáš Fuchs (Jana Kirschner), Rasťo Uhrík (Vertigo, Lanugo), Roman Vícha (Muff, Ewa Farna). Při psaní skladeb Martin Brunner ponechal volnost a prostor pro kreativitu svým spoluhráčům, kteří zúročili své zkušenosti ze světa jazzu, rocku i popu. Aranžmá skladeb je výsledkem kolektivní spolupráce a hudba tak má potřebnou lehkost, správnou přímočarost a přirozeně plyne. Album Levels of Life vyšlo v roce 2019 na labelu Animal Music. I když hudba stále patří do kategorie jazz, přiznává svoji úctu ke klasickému rocku a fúzím rocku s jazzem, aniž by ztrácela cokoli ze své autentičnosti a progresivnosti.

 • Tomáš Fuchs – kytara
 • Martin Brunner – klávesy
 • Rastislav Uhrík – baskytara
 • Roman Vícha – bicí


Martin Brunner Trio & Epoque Quartet: Morning Walks

Martin Brunner a Epoque Quartet hrají na JazzFestu Brno

Mimořádným projektem a nahrávkou je CD Morning Walks z roku 2013. Jde o spojení jazzového tria se smyčcovým kvartetem – Martin Brunner Trio & Epoque Quartet. Cyklus skladeb komponovaných přímo pro toto obsazení je inspirovaný soudobým jazzem i vážnou hudbou. Záměrem bylo vytvořit hudbu, kre je smyčcový kvartet plnohodnotným partnerem improvizujícímu jazzovému triu. V prokomponované suitě jsou všechny nástroje zcela rovnocenné. Hudba zazněla na řadě koncertů a festivalů, mj. na koncertě pořádáného Českým rozhlasem, ktery bym vysílán na ČRo Vltava a pod hlavičkou Evropské vysílací unie EBU také jao součást prestižní řady jazzových koncertů do zahraničí.

 • David Pokorný – první housle
 • Vladimír Klánský – druhé housle
 • Vladimír Kroupa – viola
 • Vít Petrášek – violoncello
 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí


Martin Brunner Trio

Dlouhodobou autorskou činností Martina Brunnera byla tvorba pro vlastní kapelu Martin Brunner Trio, která během své existence vystupovala na většině významných festivalů v České republice (např. Bohemia Jazz Fest, JazzFest Brno, Jazz Goes To Town, Jazz na Hradě, Slánské jazzové dny, Prague Proms, Jazz festival Polička, Jazzinec Trutnov, Prague Jazz Week) a bylo možné ji pravidelně slyšet ve známých pražských jazzových klubech. Hudba tria je zaznamenána na třech CD – Behind The Clouds (2009) , Still Warm To Touch (2012), a na live nahrávce Jazz na Hradě (2011).

 • Martin Brunner – klavír
 • Rastislav Uhrík – kontrabas
 • Tomáš Hobzek – bicí


Concept Art Orchestra & The Prague Six

Skladatelský skupina Pražská šestka

Martin Brunner je členem skladatelského sdružení Prague Six. Jde o skladatele, kteří komponují hudbu pro progresivní jazzový big band Concept Art Orchestra. Skladby jsou pravidelně uváděny na koncertech a vznikla tři oceňovaná alba: The Prague Six (2015), které získalo cenu Anděl v kategorii jazz, Vánoce dospělých (2018) se speciálním vánočním programem originálních písní a úprav vánočních koled s hosty Danem Bártou, Markétou Foukalovou a Milanem Cimfem, a 100 years (2020), na kterém je zaznamenána jedinečná rozsáhlá suita zkomponovaná u příležitosti oslav stého výročí vzniku Československé republiky.

Zatím poslední kompozicí Martina Brunner pro Concept Art Orchestra je šestidílná suita „The Land and People“, inspirovaná životem a dílem fotografa Jana Lukase. K její části Islanders vznikl videoklip v režii Anežky Horové.

 • Štěpánka Balcarová
 • Martin Brunner
 • Jan Jirucha
 • Vít Křišťan
 • Luboš Soukup
 • Tomáš Sýkora


Klasické kompozice

Martin Brunner skládá hudbu i pro jiná obsazení a žánry, zváště pro klasické komorní soubory:

Duo Teres (housle, kytara) – skladba Quiet Talk (Part I, II), CD Prague Kaleidoscope. Sonet 28 a 148 Williama Shakespeara v jejich cyklu zhudebněných sonetů různými skladateli, CD Shakespeare‘ s Sonnets.

Trio Clavio (klarinet, housle, klavír) – skladba Like Children (Part I, II, III). CD souboru s tradičním (Igor Stravinskij, Béla Bartók) i nově zkomponovaným repertoárem (Sylvie Bodorová, Juraj Filas, Lukáš Hurník) vyšlo v roce 2018.

Duo Siempre Nuevo & Epoque Quartet (kytarové duo a smyčcový kvartet) – skladba 4 + 2 (Part I, II).

Hudba pro melodramatické představení Elišky Balabánové a Anny Císařovské (kytara, přednes) – 5 (z)kusů na texty Evy Turnové

Skici (5 částí) pro smyčcový kvartet.


Vladimíra Krčková & Martin Brunner

Vladimíra Krčková a Martin Brunner

Cyklus zhudebněných anglických básní Vladimíry Krčkové. Pětačtyřicetiminutový program devíti písní s hudbou Martina Brunnera byl koncertně proveden v komorním obsazení zpěv v doprovodu klavíru.

 • Vladimíra Krčková – zpěv
 • Martin Brunner – klavír


Sideman

Martin Brunner příležitostně hostuje a vystupuje jako klavírista nebo klávesista v různých hudebních skupinách a s různorodými osobnostmi. Např. Lenka Dusilová (se kterou nahrával také oceňované album Řeka), Jiří Šimek Electric Madness, Lanugo, Klára Vytisková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Michal Horáček.

Ocenění:

Cena Anděl v kategorii Jazz za album Prague Six s Concept Art Orchestra, skladba roku Behind the Clouds v soutěži OSA/Bohemia Jazz Fest, cena Jazz Prix v českoněmecké soutěži s Miroslav Hloucal Quartet

Martin Brunner vystudoval klasický klavír na Konzervatoři v Pardubicích a skladbu na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Karla Růžičky a Milana Svobody.